W czasie drugiej wizyty...

Po zapoznaniu się z Państwa nawykami żywieniowymi oraz wynikami badań przygotuję indywidualny jadłospis na cały okres diety wraz z komentarzem zdrowotnym i przykładowymi przepisami. Niektórzy pacjenci mają tak dobry jadłospis własny, że wystarczy niewielka zmiana nawyków, aby uzyskać efekt, wtedy wystarczą zalecenia z pierwszej wizyty.


Jadłospisy

Przygotowujemy dwa podstawowe rodzaje jadłospisów.

Jadłospis ilościowy wymiennikowy


Zastosowanie

Zazwyczaj stosowany w redukcji masy ciała lub w niedowadze. Uwzględnia wszystkie problemy zdrowotne, może być przygotowany w wersji bezglutenowej, wegetariańskiej i wegańskiej, łatwo-strawnej, innej.

Jak działa?

Jadłospis narzuca pacjentowi określoną ilość i jakość pożywienia, uwzględniając możliwości pacjenta, rozkład dnia oraz godziny pracy. Chodzi o to, aby pacjent nauczył się sam właściwie komponować swoje posiłki w odpowiednich ilościach, a dieta była realistycznie dostosowana do jego stylu życia.

Co zawiera?

Zawiera od kilku do kilkunastu uzgodnionych propozycji na każdy posiłek, które można dowolnie między sobą wymieniać. Jadłospis zawiera gramaturę składników, rozpisany jadłospis dzienny, zalecenia w określonym problemie zdrowotnym, podstawowe przepisy oraz uwagi dotyczące przygotowania posiłków, zalecanej ilości płynów, dozwolonych dodatków, itd.

Jadłospis jakościowy


Zastosowanie

Najczęściej zalecany pacjentom z prawidłową masą ciała, u których ze względów zdrowotnych wprowadzamy nową dietę, produkty i przepisy. Ma zastosowanie również dla pacjentów chcących zmienić nawyki żywieniowe, a więc w przypadku kobiet w ciąży, dzieci, wegetarian, i innych.

Jak działa?

Jego celem jest nauczenie pacjenta zupełnie innego sposobu żywienia. Stosowany jest w alergii, celiakii, autyzmie, niektórych nowotworach czy chorobach przewodu pokarmowego. Proponujemy alternatywy do “tradycyjnych” produktow i sugerujemy nowe przepisy, aby porzucenie laktozy, glutenu, alergenów nie było wielkim wyrzeczeniem.

Co zawiera?

Jadłospis jakościowy zawiera szczegółowe informacje na temat nowych wprowadzanych produktów, gdzie je można kupić, jak przygotować, propozycje posiłków na śniadania, obiady, kolację, rozpisany jadłospis dzienny oraz dużo przepisów.

Jadłospis dzienny

Zawiera propozycje konkretnych posiłków na każdy dzień tygodnia, może być dwutygodniowy lub miesięczny. Przygotowywany tylko na specjalne życzenie pacjenta, wyceniany indywidualnie.

Talerz ze zbilansowanym posiłkiem

Jadłospis

  • opracowanie jadłospisu ilościowego wymiennikowego lub jakościowego
  • jadłospis na cały okres diety
  • omówienie i odbiór podczas drugiej wizyty
Płatność tylko gotówką